Trenažieru konsole - izskaidrota
JAUNIE KARDIO KONSOĻU NOTEIKUMI
Digitālo ierīču straujā attīstība maina visu un visus.
PAMATA KONSOLES POGAS
- Ātrās palaišanas poga (Quickstart) ir atslēga. Šī ir konsoles visbiežāk izmantotā funkcija, tāpēc pogai ir jābūt lielai un skaidri redzamai.
- Ātruma un slīpuma regulēšanas pogām jābūt labi redzamām. Galu galā lielākā daļa lietotāju savu treniņu programmu pielāgo manuāli. Pat tad, ja cilvēks ir noguris, nosvīdis un atrodas kustībā, šīm pogām ir jābūt viegli lietojamām.
- Neaizmirsti apstāties! Apturēšanas un atdzišanas(stop; cooldown) pogām ir jābūt vienlīdz labi redzamām un viegli nospiežamām, jo nekad nevar zināt, kad steigā jāpaņem pauze.
PIRMĀS JEB F.I.R.S.T. LIETAS, KAS LIETOTĀJIEM JĀREDZ KONSOLĒ
Cilvēki, kas uzkāpj uz jauna kardio trenažiera, ir kā ceļotāji ceļa sākumā. Ja nepieciešams, viņi apstāsies un izlasīs karti, bet patiesībā viņi vienkārši vēlas doties ceļā. Labākā konsole ir kā skaidri iezīmēta ceļa karte.
Ir 5 pazīmes, kurām konsolē jābūt redzamām no pirmā brīža, kad cilvēks uzkāpj uz trenažiera:
ATPAZĪSTAMS (familiar). Lietotāji var viegli atpazīt iekārtu un to, kas viņiem ir pieejams, neatkarīgi no aprīkojuma veida.
INTUITĪVS (intuitive). Ziņojumi palīdz lietotājiem skaidri saprast, kā rīkoties tālāk.
UZTICAMS (reliable). Darbības notiek bez problēmām.
VIENKĀRŠS (simple). Nepārslogo lietotāju ar nevēlamām vai reti izmantotām funkcijām.
SAVIENOJAMĪBA (tracker compilability). Darbojas ar citām ierīcēm, ātri savienojoties ar tām.
Visu šo vajadzību apmierināšana vienlaicīgi ir izaicinājums un tas ir jāuztver nopietni. Jo izņemot sajūtu zem cilvēka kājām, neviens kardio trenažiera elements tik ļoti neietekmē treniņu pieredzi kā konsole.
Ja Jūs ieietu jebkurā fitnesa centrā visā pasaulē un paskatītos, kā cilvēki izmanto iekārtas, Jūs pamanītu līdzības. Apmēram 80% cilvēku, kuri izmanto kardio aprīkojumu, uzkāpj un nospiež pogu "Aiziet". Nav svarīgi, vai mēs runājam par skrejceliņiem, elipttiskajiem trenažieriem vai velotrenažieriem. Nav svarīgi, vai atrodaties lielā sporta zālē ar desmitiem trenažieru vai viesnīcas sporta zālē, kurā ir tikai daži. Šis noteikums paliek spēkā. No šī fakta izriet trīs galvenie aspekti, kas jāpatur prātā ikreiz, kad lietotāji aplūko konsoli. Jebkurā konsolē ir jābūt vizuālai hierarhijai. Visvairāk lietotajiem priekšmetiem jābūt lielākajiem un centrētiem. Retākas komandas, piemēram, iepriekš konfigurēti treniņi, izklaides iespējas vai vienumi, kas nepieciešami tikai vienu reizi sesijā, piemēram, ierīču savienošana pārī, neprasa tik daudz uzmanības.
ĪSI FAKTI
Personīgo digitālo ierīču straujā izaugsme.
Nav brīnums, ka saskaņā ar Amerikas Sporta medicīnas koledžas (ACSM) datiem “valkājamās digitālās ierīces” katru gadu ir ierindojušās pirmajā vietā, kas ietekmē arī fitnesa nozari četrus no pēdējiem 6 gadiem. Skaitļi par personālo digitālo ierīču izaugsmi ietver:
- 340 miljoni cilvēku 2021. gada pirmajā ceturksnī iegādājās jaunus viedtālruņus;
- 2020. gada pirmajā ceturksnī pārdoti 14 miljoni viedpulksteņu;
- 55% no šiem viedpulksteņiem bija Apple Watch;
- 2019. gadā 200% Bluetooth austiņu pārdošanas pieaugums;
- 60 miljoni pārdoto Apple AirPod datoru (tajā pašā gadā);
- 4,4 miljardu dolāru vērtība globālajā fitnesa lietotņu tirgū.