Svaru bumbas

Svaru bumba ir lielisks rīks, lai uzlabotu treniņu rutīnu, apvienojot spēka, lokanības un izturības treniņus vienā dinamiskā treniņā. Ar rokturi vieglai satveršanai un kompaktu, daudzpusīgu formu, svaru bumbas piedāvā plašu vingrinājumu klāstu, kas paredzēti visām muskuļu grupām. Neatkarīgi no tā, vai esat iesācējs vai pieredzējis sportists, svaru bumbas sniedz neierobežotas iespējas spēka attīstīšanai, līdzsvara uzlabošanai un sirds un asinsvadu sistēmas uzlabošanai. 

Svaru bumbu veidi

Klasiskās čuguna svaru bumbas ir izgatavotas no izturīgā čuguna. Pieejamas dažādos svaros. Čuguna svaru bumbām ir tradicionāls dizains ar platu rokturi drošam satvērienam dažādu vingrinājumu laikā. 

Svaru bumbas ar vinila pārklājumu ir ideāli piemērotas lietošanai mājās vai sporta zālē. Vinila pārklājums nodrošina aizsargslāni, kas samazina troksni un grīdas bojājumu risku. Kā arī svara bumbu košās krāsas un gludais pārklājums piešķir papildus akcentu treniņu telpai.

Sacensību jeb competition svaru bumbas. Šīm svaru bumbām ir vienāds izmērs un forma, kas atbilst noteiktiem sacensību standartiem. Sacensību svaru bumbu forma nodrošina pareizu tehniku un satvērienu, tāpēc tos iecienījuši profesionāli sportisti un fitnesa entuziasti.

 

Svaru bumbu priekšrocības

Vispārējs ķermeņa treniņš ar svaru bumbām. Vingrinājumos ar svaru bumbām vienlaicīgi tiek iesaistītas vairākas muskuļu grupas, nodrošinot vispusīgu treniņu visam ķermenim, kas palielina spēku, uzlabo izturību un lokanību.

Funkcionālais treniņš ar svaru bumbām. Atšķirībā no klasiskās svaru cilāšanas, vingrinājumos ar svaru bumbām tiek imitētas kustības, kas tiek izmantotas ikdienā, uzlabojot funkcionālo spēku un koordināciju ikdienas aktivitātēm.

Svaru bumbas un sirds un asinsvadu sistēma. Dinamiskas kustības, piemēram, vilkšana, grūšana un vēzēšana, paaugstina sirdsdarbības ātrumu, uzlabojot sirds un asinsvadu veselību un sadedzinot kalorijas, lai efektīvi atbrīvotos no liekajiem tauciņiem.

Svaru bumbas piedāvā neskaitāmas vingrinājumu variācijas, kas piemērotas ikvienam fiziskās sagatavotības līmenim, padarot svaru bumbas par universālu rīku spēka treniņiem, augstas intensitātes intervāla treniņiem (HIIT) un apļa treniņiem.

 

Atceries!

Lai izvairītos no traumām un sasniegtu maksimālu rezultātu, pirms uzsāc vingrot ar svaru bumbām, ir svarīgi apgūt pareizu izpildes tehniku! Apsveriet iespēju apmeklēt dažas nodarbības pie sertificēta trenera, kurš palīdzēs apgūt pareizu izpildes tehniku.